Przejdź do treści

„Małopolska Noc Naukowców 2021”w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej

„Małopolska Noc Naukowców 2021”w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej

W piątek, 24 września zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w wydarzeniach odbywających się w ramach „Małopolskiej Nocy Naukowców 2021”. W tym roku razem z uczestnikami zastanowimy się nad relacjami między sztuką a ekologią.

Uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne.

Program:

 

„Siostry Rzeki” – film dokumentalny (57 minut)

Na ratunek Wiśle przed planowaną nową wielką zaporą w Siarzewie przybywają inne rzeki: Dunajec, Soła, Pilica, Raba. Cecylia Malik wzywa kobiety, aby udzieliły głosu rzekom i włączyły się w walkę, która toczy się miedzy ekologami działającymi w Koalicji Ratujmy Rzeki, a politykami i urzędnikami i lobby hydrotechnicznym.

Film będzie udostępniony na stronie Instytutu 24 września.

 

„MODA NA RZEKI” – warsztaty online dla dzieci z rodzicami i młodzieży

Warsztaty inspirowane działalnością artystki Cecylii Malik, oraz filmem „Siostry Rzeki” dostępnym na stronie internetowej Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej w Krakowie. W trakcie spotkania uczestnicy zaprojektują własne kreacja na letni wypoczynek nad wodą, oraz włączą się w dyskusje dotyczącą ochrony środowiska. Zachęcamy uczestników do wykorzystywania materiałów znalezionych w domu lub w najbliższej okolicy.

 

Obowiązuję zapisy pod adresem: krzysztof.marchlak@up.krakow.pl
Po dokonaniu zapisu, uczestnicy otrzymają informacje zwrotną dotycząca metody logowania się na platformie Teams. Bez obaw, to bardzo proste! Ilość miejsc ograniczona.

Niezbędne materiały:
– kartki papieru (np. A4)
– narzędzia do rysowania lub malowania (flamastry, kredki, farby, pędzle)
– inne materiały do twórczego przetworzenia (mogą to być obiekty lub materiały zużyte i niepotrzebne, ścinki papierów lub obiektów do wyrzucenia)
– nożyczki
– klej lub taśma
– Program Microsoft Tream, kamerka internetowa, mikrofon

Dla najmłodszych uczestników zostaną udostępnione materiały edukacyjne do pobrania autorstwa Joanny Bolesty (studentki Kierunku Sztuka i Edukacja). Zapraszamy do odwiedzenia jej bloga: www.naturalnaedukacja.pl

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/2u44t1x57