Sztuka edukacji. Fotografie w działaniu

Konferencja Sztuka edukacji. Fotografie w działaniu to ósme już wydarzenie z cyklu łączące sztukę i edukację kulturową. Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, tym razem do współpracy zaprosiła Muzeum Historii Fotografii w Krakowie MUFO oraz Wydział Sztuki UP. Nasz wykładowca dr Krzysztof Marchlak był członkiem jury, którego zadaniem było wyłonienie najciekawszych działań edukacyjnych, które jako medium wykorzystały fotografię. Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu ONLINE w dniach 26-28 listopada 2020 r. oraz udziału w panelach dyskusyjnych, moderowanych m.in. przez dr Krzysztofa Marchlaka.

Sztuka edukacji to spotkania praktyków zajmujących się edukacją kulturalną dzieci i młodzieży — zarówno formalną, jak i nieformalną.

Biorą w nich udział nauczyciele, pedagodzy, edukatorzy, animatorzy i artyści. Stwarzamy przestrzeń do rozmów, dyskusji i wymiany doświadczeń. Wspólnie szukamy miejsca dla kultury i sztuki w szkole oraz zastanawiamy się, jak możemy się uzupełniać. Poprzez prezentację dobrych praktyk wskazujemy wartości wynikające ze współpracy między środowiskami przy realizacji projektów. Inspirujemy i budujemy sieci kontaktów, konferencje są bowiem świetną okazją do nawiązania relacji, które mogą stać się początkiem wspólnych projektów, oraz do propagowania idei, że kultura jest niezbędnym narzędziem, by funkcjonować w społeczeństwie.

Więcej informacji na: